יום ג', כב’ בסיון תשע”ט
דף הבית דבר המנהלת ייחודיות בית החינוך גלריית תמונות חדר מורים יצירת קשר
 
קרא עוד...
 
היום הגיעו לבית החינוך קבוצת תורמת מקנדה שעשו את מצעד החיים ביום השואה ואחר כך הגיעו לארץ, והיום היה מפגש השיא שלהם סביב הנושא "משואה לתקומה".בבית החינוך היה שיח של היכרות ופעילות, הכנת שי לחייל ביחד ממקום של נתינה והילדים ידעו לשגרר את הערכים שלמדו עליהם.זו הייתה פעילות יוצאת דופן במגוון הערכים שהיו טמונים בה, והחוויה הגדולה שחוו התלמידים. מעין שיא לערך האחדות שהתלמידים ספגו מתחילת השנה.הפעילות העצימה בתלמידים את ערכי הציונות, והם הרגישו את חשיבות היותם מייצגים של ילדי ישראל. תענוג גדול היה לשמוע מכל עבר במהלך הפעילות את ההתפעלות הרבה של הארוחים מהיותם של התלמידים מחונכים כל כך,זכינו היום לקדש שם שמיים.
קרא עוד...
בית חינוך ציפורי למידה משמעותית אינה רק סיסמה ,היא הלכה למעשה .תלמידי כיתות א'-ג' יצאו "לקריעת ים סוף " ,יצאו מחופשים לעבריים הנסים על עצמם מפני המצרים .בהגיעם לחוף הים שמעו דברי חיזוק מפי רב בית החינוך הרב בן והזדרזו לאפות מצות לפני היציאה ,,,בנו פירמידות בחול ואכלו ממטעמי קערת הפסח .את הקהל התלמידים וההורים הובילו ראשי השבטים תחת הסיסמה יחד שבטי ישראל .
קרא עוד...
בחמ"ד ציפורי בת ים התקיימו פעילויות רבות לכבוד שבוע החמ"ד ובשבוע הזה הועלה על נס כל העשייה החינוכית ערכית שקיימת בכל ימות השנה.ביום חמישי בשבוע החמ"ד, יום קיבוץ גלויות, הוזמנו הסבים והסבתות של ילדי כיתות ב'-ג' לטקס חגיגי, מרגש ומרשים.את הטקס הנחה המורה ששי יעיש בסיפורים מלווים, בשירי עליה ופיוטים לשבת.סבים וסבתות בקשו לשתף את סיפורי העליה שלהם וניכר היה שהתרגשו מכך מאד:סבתא של דניאל קטן מכיתה ב3 סיפרה את סיפורה המרגש של העליה מסוריה. היא אמרה שכדי לזכות לעלות לארץ ישראל וגם לא ללכת לצבא הם שילמו כופר גבוה מאד במשך 8 שנים עד שקיבלו אישור יציאה וכשהאישור כבר הגיע הם עזבו את כל רכושם וממשו את כמיהתם לעלות לארץ הקודש ולו במחיר של חסרי כול.סבא של תלמידה מכיתה ג' סיפר שעלה ממרוקו ושיתף בזכרונותיו מלימודים בבית ספר אליאנס. עוד הוסיף כי החינוך שם היה נוקשה מאד אך לבסוף הוא היה ממנף ומביא הצלחות.סבא של תלמיד מכיתה ב2 שיתף בערגה על הכיסופים הגדולים שהיו להם לעלות לארץ ישראל. הוא סיפר שכשהם עלו למטוס מתימן הם הביאו איתם זהב רב, אך שם אמרו להם שאין אפשרות לעלות את הרכוש הזה למטוס והוא הושלך מהמטוס, כמובן שנלקח לטובת השלטונות. מאחר ומסע נפשם היה לעלות לארץ ישראל הם הסכימו לשלם את המחיר של וויתור על כל הרכוש והזהב על מנת שתתממש כמיהתם. לבסוף הם הגיעו לארץ הקודש נרגשים מאד כשהם משתטחים ומנשקים את אפרה.מרגש היה לראות את הסבים והסבתות שרים ושמחים ביחד עם הנכדים את שירי העליה ופיוטים לקראת שבת.בסוף הטקס הילדים רקדו עם הסבים והסבתות שלהם ברב נחת ושמחה וקיבלו הגדה של פסח מתנת המועצה הדתית בבת ים.
קרא עוד...
השבוע אנו מציינים את שבוע החמ"ד שבוע שמציינים בו את הישגיו של החינוך הממלכתי דתי ,בשבוע זה מוענקות תעודות הוקרה לתלמידים על הצטיינות מבחינה ערכית ולימודית.השבוע הוענקו תעודות הערכה לתלמידי כיתות ה'-ו' שלוקחים חלק בהתנדבות ועשייה פעילה בעבור חברת הילדים בשכבות הצעירות .את התעודה קבלו במעמד ראש העיר תודה רבה למחנכות שמובילות עשיה! למורה מילי חזן ולמורה רבקה מאמיה- יישר כח.כמו כן שלו עשור תלמיד כיתה ו קיבל תעודת הערכה על כתיבת סיפור אודות הרב והרבנית נריה זצ"ל בהובלת מורת שפה, המורה רבקה, וזה במקום הראשון במחוז ת"א לבני גילו.התעודה הוענקה לשלו בטקס מכובד בירושלים שם ציינו יום שיא בלימוד אודות רב שלאורו נלך ,והשנה למדו כל הילדים בחמ"ד על הרב נריה .גאווה גדולה לכולנו !!!
קרא עוד...
קרא עוד...
תלמידי כיתה ו חונכים את ילדי מילת, בכל יום החל מהשעה 12.45 ועד 13.30יישר כח!
קרא עוד...
תלמידי בית החינוך יצאו להנות היום,מתנפחים, שירים, פופקורן ושערות סבתא!!איזה כיף שחג פורים הגיע!!
קרא עוד...
מסיבת פיז'מות
קרא עוד...
בבית חינוך חמ"ד ציפורי התקיים מבצע "לגדול עם הגדולים". כל ילד מכיתות ב-ו קיבל אלבום עם מידע על גדולי ישראל מכל הדורות לצבירת מדבקות. ילדים שלמדו וגילו ידע על פועלם ומידותיהם של "הגדולים" נבחנו אצל המורים וקיבלו מדבקות להשלמה באלבום. יישר כוח לילדי כיתה ב1: טליה, עמית, דוד וילדי כיתה ד3: נועם ואור שלמדו, שננו, צברו ידע על גדולי ישראל וסיימו להשלים ראשונים את אלבום המדבקות "לגדול עם הגדולים".יישר כוח גם לאלו שבדרך וכמותם עמלים ולומדים על גדלותם של גדולי ישראל ומידותיהם הטובות.
קרא עוד...
ביקור בלשכת ראש העיר
קרא עוד...
ערב שבת קודש, התכנסו הורי ותלמידי כיתות א,לחגוג את מסיבת האותיות באומר ושיר, הציגו תוצרי עבודה בעקבות ספר מספריית הפיג'מות "חמודונת" שעסק בערך חברות וסיימו במחרוזת שירי חנוכה ובשיר "אור".
קרא עוד...
ביום שלישי י"ט כסלו תלמידי בית חינוך חמ"ד ציפורי בת ים למדו על תולדות חייו ומורשתו של הרב משה צבי נריה זצ"ל - דמות החמ"ד השנתית. בנוסף ילדי סיירת הקהל- *כאות הוקרה ואמירת* *תודה!!!* חילקו לכל הצוות החינוכי ו"העובדים השקופים" צ'ופר סמלי המסמל את ערך השליחות שלהם בהלימה לאמרתו של הרב נריה זצ"ל על רעיון השליחות של האדם בעולם.
קרא עוד...
קרא עוד...
קרא עוד...
השבוע תלמידי כיתה ו' בהובלתה של המורה מילי חזן, העבירו את השיעור הראשון הסנכרוני, בתחום " מעלים בקודש" על הרב רוז'ה דמות משמעותית בעיר בת ים,
קרא עוד...
אירוע הקוד הראשון של מחוז תל אביב במסגרת שבוע הקוד יוצא לדרך! מקווים שאתם מתרגשים ומצפים! לוח הזמנים מתחיל ב-9.00 במפגש סינכרוני דרך הקישור הבא: https://zoom.us/j/171081165 לאחר מכן כל כיתה מתנסה בפעילות קוד שבחרתםכשעה ולסיום תקבלו תעודות למשתתפים! בהצלחה! המורה מילי
קרא עוד...
ערב שבת קודש פרשת בראשית, בהתחדשות גדולה ובשמחה אנחנו זוכים להתחיל מהתחלה!כמידי בוקר יום שישי מקבלים תלמידי בית החינוך במה לומר דבר תורה, לצד דבר הרב בן מלכה.
קרא עוד...
ערב סליחות בבית החינוך ציפורי ,בהשתתפות תלמידי כיתות א-ב והוריהם בבית כנסת "בית אל " כבד אותנו בנוכחותו ראש העיר מר יוסי בכר.הערב היה מרגש ומעצים ,אווירה מרוממת של פיוטי סליחות .
קרא עוד...
בית החינוך ציפורי פותח את שעריו בשמחה ובברכת שנה טובה ובהצלחה לכל התלמידים בית החינוךאנחנו מביאים בזאת את ברכת ועד ההורים לילדי כיתות א': תחילת שנה זו הזדמנות להתחדשות אחרי חופשה קצרה של רענון, משנסים מותניים קדימה למסלול אנחנו חוזרים לשגרה, אל הגיר ויומן הכיתה ומקבלים בברכה גדולה את ילדי שכבת א' החדשה התחלות תמיד הן מפחידות וקצת מאימות תמיד מעלות הרבה חששותאך עם תחושת הפרפרים יש באויר גם ריגושיםעם כניסתכם לכיתה א' מאחלים אנו לכם את מלוא ההצלחה. כעת בבית החינוך השער נפתח בפניכם לעולם מופלא וקסום ומרתק כל כך. תשיגו הישגים. תרכשו ערכים, פה יקרו לכם דברים טובים. תצמחו תפרחו ותתנו פרי ויבול כי בסופו של דבר - השמיים הם הגבול! ולכן הורים יקרים -ברוכים הבאים. אנו וועד מוסדי פה בשבילכם ולמענכם.אנו מייצגים בית חינוך עם ערכים וכבוד וכן משמשים כשגרירים נאמנים המייצגים הנאה מוחלטת וגאה מבית חם ונעים. אנו דוגלים בשיתוף פעולה מלא עם הנהלת בית החינוך מסייע ותומך בפעילויות המגוונות זה הזמן להזמין אתכם להיות שותפים מלאים בעשייה למען ילדינו. כל עזרה, רעיון ויוזמה מצידכם יתקבלו בברכה כי הרי מטרתנו היא ליצור סביבה לימודית וחברתית נעימה, פוריה ובטוחה עבור ילדינו. במסגרת תפקידנו נשתף אותכם כי דאגנו לשיפוצי קיץ בבית החינוך שלנו אשר כללו הצללת החצר הקדמית, בניית גדר, ושיפוץ מקיף של כל השירותים של בית החינוך. תודה לעיריית בת ים על אישור העבודות וביצועם על הצד הטוב ביותר. אנו נאמץ את הייחודיות שיש בכל אחד מאיתנו. ניתן מתוכנו לעצמנו, ניתן לאחרים הסובבים אותנו וניישם הכל בעשייה מושלמת ותכליתית... כל זאת בתודה והוקרה אחת גדולה בראש ובראשונה למנהלת היקרה שלנו לילי חג'אג' אשר דואגת לילות כימים לבית החם הזה שנקרא ציפורי לילדים, לצוות ולנו ההורים. תודה לך לילי היקרה תודה גדולה לרב בית החינוך , צוות חינוכי שמלווה את בית החינוך מזה שנים רבות. בהצלחה לצוות המורים והמתנדבים החדשים אשר הצטרפו למשפחתנו. בהצלחה לסגנית מנהלת בית החינוך הגב' מילי חזן - שתהיה שנת עשייה חינוכית, איכותית ומשמעותית תודה ענקית לאברים אב הבית, דוד החצרן, אורית המזכירה, סנדי הסייעת, על עמלם הבלתי פוסק בחופשת הקיץ. אנו מעריכים זאת מאוד. נסיים בתפילה עם הרבה תקווה שיפתח לנו הקב"ה שערי תפילהויתגשמו כל משאלותינו לטובהושנזכה ונראה בתלמידנו ובילדנו רק טוב. שנה טובה!!
קרא עוד...
מפגש ססגוני היום בבת ים תחת הכותרת " שירה בשדרה " כיום שיא בעיר בנושא שבוע הספר .בתי ספר הציגו תוצרי עבודה שמיצגיים תהליכי עבודה בשפה במהלך השנה .בית החינוך הציג את תוצרי העבודה סביב נושא נילמד "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים " של דר' סוס .תלמידי כיתה ד הציגו את התוצרים וקבלו במה למיומנות "דיבור בציבור "במעמד זה העניקו לתלמידי הכיתה הזוכה תעודות ומדליות עבור זכייה במקום הראשון במיזם " בת ים בסימן קריאה "
קרא עוד...
תלמידי כיתה ה הופיעו במחזה שלם באנגליתהקוסם מארץ עוץ
קרא עוד...
ברכות לד1 מבית ספר ציפורי על הזכייה בחידון הספרים העירוניולכל שאר התלמידים ברכות על הזכייה במילים חדשות . בסיפורים שילוו אותם לאורך החיים. ובחוויות קריאה בבית ובכתה. תודה לכם על ההירתמות למשימהותודה גדולהלמדריכות השפהלאיריס מעיין לצוות הפסגהלספרייה העירוניתבת -ים בסימן קריאה
קרא עוד...
חגיגת גאומטריה לכל תלמידי בית החינוך לימוד בדרך חוויתית ומיוחדת
קרא עוד...
"ברוך שעשני כרצונו"הערב חגגנו ארוע בנות מצווה יחודי במינו לבנות שכבת ו' בערב מרגש של אם ובת.מלבד העיצוב המפואר מעשי ידי פנינה להתפאר, שולחן מתוקים מעוצב ומתוק, מתנות בשפע והפתעות, טקס מושקע במיוחד בניצוחן של מחנכות הכיתות נחמי ולאה, קטעי קריאה, שירה וברכה, הפרשת חלה, ברכת אם את בתה, ברכת רב בית החינוך שהתרגש מאד ומנהלת אחת מרגשת במיוחד שבנוסף לסיפורה המרגש אשר בו הציגה בפנינו את הפמוטים שקיבלה בעצמה בארוע בנות מצווה האישי שלה ואותם היא שומרת לעולם, היא שרה את "ניגונים" וריגשה את כולן עד דמעות. בהמשך הערב הוגשה סעודה כיד המלך ברוב פאר והדר ולאחר מצגת מרגשת הערב נחתם בהרקדה שמחה ומקפיצה בניצוחה של ליהי אמסלם המהממת.מי ייתן וארוע זה יהפוך למסורת בבית החינוך ונזכה לשמחה תמיד. יישר כח לכל העוסקים במלאכה להצלחת ערב מופתי ומושקע ובעיקר ללילי היקרה על הזכות.הרבה מזל טוב לבנות היקרות.
קרא עוד...
צעדת ירושלים ברחבי העיר בת יםשנזכה לראות בגאולת עם ישראל בקרוב ממש!
קרא עוד...
קרא עוד...
בית החינוך ציפורי מרכין ראש ומתייחד עם זכרם של הנספים בשואהבטקס ומפגש עם ניצולת השואה הגב' ציפורה שנשאה דברים וספרה את סיפורה האישי המרתק.*יהי זכרם של הנופלים ברוך*
קרא עוד...
קרא עוד...
בעקבות יום המשפחה, כיתה ד הובילה פעילות מגוונת בנושא "המשפחה שלי"הם יצרו תחנות משעשעות- שכולן עוסקות במשפחה. את התחנות הפעילו ההורים, הסבים והסבתות - במסגרת משפחתית.
קרא עוד...
תחרות איות תחרות "איות הדבורים" היא אחד הפרויקטים הגדולים באנגלית שתכננו למלא השנה. עכשיו אנחנו יכולים לומר שעשינו את זה וזה היה יותר מוצלח! זה היה הרבה כיף, התרגשות וכמובן למידה, אבל ללמוד בצורה אחרת. המורים הצעירים מארה"ב, זק ושרה, עושים הרבה פעילויות מעניינות וחדשות עם התלמידים. `` איות דבורים `` הוא משהו שמעולם לא ניסינו קודם לכן בבית הספר שלנו. לפני חמישה שבועות נתנו רשימה של מילים לכל תלמידי הכיתות ה'-ו '. הם התחילו ללמוד את המלים והתאמנו מעת לעת בכך ששאלו זה את זה במהלך ההפסקות, שבו וחזרו עם שרה וזק והכירו את המילים בטקסטים ובטעויות בשיעורים. הם היו מאוד נלהבים, מלאי מוטיבציה!
קרא עוד...
חג התעודות צוין היום בבית החינוך בהתכנסות חגיגית של תלמידים ,הורים וצוות חינוכי .כולנו ציינו דרך שעשינו מרגע שנשמעה השריקה לתחילת שנת הלימודים ועד לסיום המחצית .את השנה פתחנו בקריאת הספר של דוקטור סוס "אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים" ובמהלך המחצית עסקו התלמידים בברור הדרך אותה הם מבקשים לסלול לעצמם מבחינה ערכית לימודית וחברתית.היום הציגו תלמידי כיתה ד את ההרים אותם יצרו וספרו על הבחירות שלהם עבור עצמם .התרשמנו מהדרך שעשו התלמידים ואת הייעדים ששמו להם להמשך .במעמד זה חולקו יומני עתי"ד לכל תלמיד ותלמידה להמשיך ולעסוק בערכים ,תורה ,יחס אישי ודעת.ברכנו את כולם "צאו לדרכיכם..ההר מחכה לכם !אכן בציפורי כובשים פסגות חדשות.עם צוות מורים מסור ואוהב .
קרא עוד...
ביום המורהמורי בית החינוך התקבלו בכבוד רב , על שטיח אדום.המנהלת חילקה למורים מדליות ושיבחה את עשייתם הברוכה לאורך השנה.המורות התפנקו בארוחת בוקר מפנקת וסדנא להעצמה אישית.תודה לצוות ההורים ובראשם- המנהלת לילי על ההשקעה המרובה!
קרא עוד...
כחלק מפעילויות ערבי הורים,השתתפנו בהפרשת חלה עם הרבנית אביבה ארד.
קרא עוד...
כיתה א2 עם נציגי כיתה ד2 וכיתה ה' הופיעו בטקס לזכרם. הילדים הציגו את רחל דמות האם של עם ישראל המלווה אותם לאורך כל שנות הגלות לצד יצחק רבין שדגל בחשיבות הסובלנות, הסבלנות והכבוד - ערכים לאורם אנו הולכים. בסוף הטקס כיתה א2 משגררת מידת הוויתור פתחה במבצע כרטיסים לילדים " הולכים בדרכה של רחל - מי שמוותר מקבל יותר".
קרא עוד...
ז במר חשוון בבית חינוך ציפורי
קרא עוד...
אם יוצאים מגיעים למקומות נפלאים
קרא עוד...
תלמידי כיתה ב' בשיעור אנגלית- קר"ב
קרא עוד...
במגרת חיזוק הקשר בין תיכון דרכא-"בית וגן" לבין בית חמ"ד " ציפורי",תלמידי התיכון לימדו את תלמידי כיתה ה,מבית החינוך שיעור, בנושא :גבורה,דרך כלי 365- סקייפ.השיעור היה מיוחד ומעשיר.
קרא עוד...
תלמידי ישיבת אדרת, הגיעו ללמוד יחד עם כיתות ה-ו. תלמידות בית- וגן באו ללמד את בנות כיתות ה-ו על השבת.
קרא עוד...
בכל ראש חודש,תלמידי בית החינוך מתכנסים יחד, שרים שירי שבת וארץ ישראל,ומכריזים על מצטייני החודש.ברכות למצטיינים!
קרא עוד...
לפרטים לחץ על הקישור המצורף
קרא עוד...
פרשת שבוע אנטראקטיבית - פקודי
קרא עוד...
פרשה אנטראקטיבית - כי תישא
קרא עוד...
פרשת שבוע אנטראקטיבית - תצווה
קרא עוד...
פרשת שבוע אנטראקטיבית פרשת תרומה
קרא עוד...
קרא עוד...
פרשת שבוע אנטראקטיבית - יתרו
קרא עוד...
קרא עוד...
פרשת אנטראקטיבית - פרשת בא
קרא עוד...
קרא עוד...
פרשת שמות
קרא עוד...
פעילות פרשת שבוע אנטראקטיבית.בהצלחה!
קרא עוד...
קישור ללימוד האינטראקטיבי פרשת לך לך
קרא עוד...
אחד מהמיזמים היפים אותם אנחנו מתכננים להפעיל השנה בתחום התורני הנו לימוד אנטראקטיבי של פרשת השבוע. מטרות הלימוד הן התמצאות בנושאי פרשת השבוע, הקנית מיומניות למידה מתוקשבות והרחבת הידע הכללי של התלמידים.
קרא עוד...
הורים יקרים אנא מלאו פרטים אלו על מנת שנוכל לתקשר טוב יותר תודה!
קרא עוד...
בית חינוך כמשפחה - ביום ראשון ה' אדר א בית חינוך "ציפורי" פתח את שעריו וקבל בשמחה את ילדי גן "דולפין " בשירה ולפעילות משותפת .הפעילות זימנה לילדים חווית למידה משמעותית סביב ספר " חשחלש הגיבור " בנושא חברות ובסימן שנת "האחדות" .הילדים יצאו עם תוצר עבודה של כף יד .ילדי כתה א כתבו להם מילים מעודדות איך להפוך חשחלש לילד חשחזק וילדי הגן ציירו דברים שהם יכולים לעשות ולראות את ההצלחות שלהם . המסר: הילדים למדו שילד חזק זה לא ילד עם שרירים ,ילד חזק לא עושה מה שחברים אומרים לו לעשות .אלא מה שהלב שלו אומר , מה שהוא חושב לנכון לעשות ואם בכלל מתחשק לו לעשות .
קרא עוד...
קרא עוד...
במסגרת שיעורי מולטימדיה, התלמידים ילמדו להשתמש בתוכנת אנימיייקר, וילמדו לבצע קליפים סרטונים...
קרא עוד...
מה חדש
פעילויות בית ספריות
כיתות
גלרית תמונות
למידה בשעת חירום
חידושי הרב
פורום הרב-שאלות ותשובות
תמונות מספרות
קוראים ומספרים
העתי"ד בידים שלנו/ בחכמ"ה
אינטרנט בטוח
איסוף פרטים אישים
העצמה וערכים בעידן מתוקשב
עם הפנים לקהילה
תוצרי מולטימדיה